Niebieski poniedziałek

Włączona wersja kontrastowa dla strony ORiOP Racławice Śl.

Wyłącz kontrast
Grafika tekstowa - nasza siedziba

Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich
48-250 Racławice Śląskie, ul. Zwycięstwa 34
tel.: (0-77) 437 65 03,
fax: (0-77) 437 65 03

Niebieski poniedziałek

W magiczny "Niebieski poniedziałek" 15 stycznia zaprosiliśmy Naszych mieszkańców do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - happeningu pełnym zabawy, różnorodnych konkursów, quizów i kalamburów.

"Niebieski poniedziałek" to określenie, które może być interpretowane na różne sposoby (m.in. jako najbardziej depresyjny dzień w roku), ale w naszym kontekście odnosi się do pozytywnego aspektu koloru niebieskiego.

W niektórych kulturach kolory mają symboliczne znaczenie, a niebieski jest często postrzegany jako kolor spokoju, stabilności i zaufania. W naszym happeningu niebieski kolor wzbudzał uczucia pozytywne.

Kolor ten wpływa również na poczucie jedności i wprowadza harmonijny nastrój, może mieć też pozytywny wpływ na emocje i atmosferę w danym otoczeniu. Jest on również kojarzony z dojrzałością, odpowiedzialnością, mądrością i wiedzą.

Warto zauważyć, że psychologia kolorów jest obszarem badawczym, który analizuje wpływ kolorów na ludzkie emocje i zachowanie, dlatego też to, jak jednostki odbierają "niebieski poniedziałek" czy inne kolory, może być subiektywne i zależne od różnych kontekstów kulturowych, indywidualnych doświadczeń i preferencji.

W konkursach, quizach i kalamburach słownych dostarczono uczestnikom dużej dozy rozrywki, śmiechu i dobrej zabawy.

 

Autor: Anna Siemiginowska. Data publikacji: poniedziałek, 15 stycznia 2024r. o godz.: 14:05.

Powrót do listy

Ten odnośnik otworzy się w nowym oknie

Czy chcesz przejść do strony: i otworzyć ją w nowym oknie?


Tak przechodzę lub Anuluj i schowaj okno