O nas - witamy serdecznie

Włączona wersja kontrastowa dla strony ORiOP Racławice Śl.

Wyłącz kontrast
Grafika tekstowa - nasza siedziba

Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich
48-250 Racławice Śląskie, ul. Zwycięstwa 34
tel.: (0-77) 437 65 03,
fax: (0-77) 437 65 03

O nas - witamy serdecznie

Witamy Państwa na stronie internetowej Ośrodka Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej – Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych w Racławicach Śląskich.

Nasz Dom zlokalizowany jest w centrum dużej wsi Racławice Śląskie położonej na południu województwa opolskiego, w powiecie prudnickim, w gminie Głogówek.

W pobliżu placówki znajdują się sklepy, przystanek autobusowy i kościół.

Mieszkańcy mają do dyspozycji 6 aneksów mieszkalnych z wygodnymi, jasnymi pokojami dwu i trzy osobowymi. W każdym aneksie jest przedpokój, łazienka, toaleta dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz pokój dzienny z TV. Pokoje wyposażone są w meble zgodnie z wymogami standaryzacyjnymi. Sami mieszkańcy chętnie je urządzają, dodają coś od siebie wg własnych upodobań.

Dom przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych. Sprawuje opiekę nad 62 mieszkańcami. Jest domem koedukacyjnym: dla kobiet i mężczyzn.

Dom, dzięki wykwalifikowanej i zawsze życzliwej kadrze zapewnia całodobową opiekę oraz świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające. Wszystko na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb mieszkańców. Prężnie działa terapia zajęciowa, organizujemy wszelkie możliwe zajęcia, wycieczki, plenery, turnusy rehabilitacyjne, spotkania integracyjne itp.

W Naszym Domu najważniejszą zasadą jest podmiotowe traktowanie każdej osoby.

Ten odnośnik otworzy się w nowym oknie

Czy chcesz przejść do strony: i otworzyć ją w nowym oknie?


Tak przechodzę lub Anuluj i schowaj okno